Reprezentantul autorității publice locale, a răspuns apelului venit din partea medicii lor Centrului de Transfuzii Sanguine, acesta făcând și el la rândul lui, un apel la toți doritorii, să vină să doneze sânge, pentru că solicitările sunt destul de mari la nivelul județului Argeș.
Viceprimarul de la Bughea de Jos, Bogdan Oancea a donat sânge la Centrul de Transfuzii Sanguine.
,,Din sângele donat o singură dată poţi ajuta până la 3 persoane.
Ca donator ai numai beneficii:
-ți se fac anumite analize rapide: hemoglobina și glicemia din sânge, tensiunea, ți se stabilește pe loc grupa sanguină.
-în 10 zile poți ridica rezultatul la analizele pentru HIV/SIDA, hepatita B, hepatita C, sifilis, HTLV, etc.
-primești 9 bonuri de masă.
-primești scutire o zi pentru serviciu”, a scris viceprimarul Bogdan Oancea pe pagina sa de socializare.

Felicitare- Dan Stroe, primarul comunei Bradu
În zi de mare sărbătoare a ortodoxiei, tuturor celor care poartă numele Sfinților Apostoli Petru și Pavel le urez multă sănătate, fericire și multe bucurii în familie! Această zi să vă deschidă poarta unui viitor plin de succese și realizări, iar Sfânții Apostoli Petru și Pavel ai cărui nume îl purtați să vă ocrotească și […]
Citește mai mult...
Felicitare – Constantin Bîlea, primarul comunei Oarja
“Sunt bucuros să adresez urările mele cele mai calde tuturor celor care pe 29 iunie, cu prilejul Sfinților Apostoli Petru și Pavel, îşi aniversează ziua onomastică. Să aveţi parte de clipe minunate, bucurii şi fericire alături de familie şi de cei dragi! La mulţi ani!” Constantin Bîlea, primarul comunei Oarja
Citește mai mult...
