Ion Mînzînă, la Rociu alături de Marian Miu: Sper ca echipa noastră să fie învingătoare!

Ion Mînzînă, la Rociu alături de Marian Miu: Sper ca echipa noastră să fie învingătoare!

Astăzi, în ziua alegerilor locale, Ion Mînzînă, președintele Consiliului Județean Argeș și candidat pentru un nou mandat, s-a aflat la Rociu alături de Marian Miu, candidatul PSD la funcția de primar al comunei.

Cei doi lideri și-au exprimat speranța că echipa PSD va obține victoria în aceste alegeri.

„Sper ca echipa noastră să fie învingătoare!” a declarat Ion Mînzînă, subliniind încrederea în forța și determinarea echipei PSD din Rociu.

Marian Miu, candidatul la funcția de primar, a reiterat și el importanța acestei zile și a subliniat angajamentul său față de comunitatea locală. „Suntem aici pentru a aduce schimbarea și progresul pe care locuitorii din Rociu îl merită,” a adăugat Miu.

Prezența celor doi lideri la Rociu reflectă importanța strategică a acestei comune în cadrul alegerilor locale și dorința PSD de a consolida sprijinul în teritoriu. Rezultatele scrutinului vor fi atent monitorizate, iar echipa PSD rămâne optimistă în privința șanselor sale de succes.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Euro2024 se vede live, la Mioveni!

Euro2024 se vede live, la Mioveni! Începând de luni, 17 Iunie, toate meciurile din cadrul Campionatului European de fotbal Euro2024 se vor putea urmării live, pe mega ecranul LED, montat în Centrul Civic. Pentru spectatori vor fi aduse și bănci. “Vă așteptăm să vizionăm împreună meciurile și să ne susținem echipa favorită! Hai România!”, transmite […]

Citește mai mult...

Film reproiectat, la Cinema București

Film reproiectat, la Cinema București Duminică, 16 iunie, de la ora 18:00, la Cinematograful de artă „București” va fi reproiectat filmul „Brâncoveanu. Ecce Homo”, regizat de Dan Pița, în rolurile principale fiind Constantin Pușcașu, Daniela Nane, Dorel Vișan, Claudiu Bleonț, Marius Bodochi și Marius Stănescu. Bazat pe un controversat caz real! Prețul unui bilet la […]

Citește mai mult...

Cristian Gentea: Minciuna are picioare nu scurte, ci foarte scurte!

Cristian Gentea, primarul municipiului Pitești, “N-am jignit și n-am răspuns la niciun atac în campania electorală! A venit însă momentul să insist în a-i informa pe piteșteni, cei care n-au avut informații sau au fost intoxicați cu teme false de campanie. Am fost atacat cu 3 subiecte: semafoare, stații de autobuz și Pădurea Trivale. Voi […]

Citește mai mult...
TRAFIC