Ion Mînzînă: Sprijinim producătorii autohtoni!

Ion Mînzînă: Sprijinim producătorii autohtoni!
Ion Mînzînă, președintele Consiliului Județean și al PSD Argeș, a fost astăzi în mijlocul gospodarilor din Ștefan cel Mare.
Împreună cu primarul Ion Parpală, cu senatorul Cristina Mariana Stocheci, cu deputații Pavelescu Nicolae și Remus Mihalcea, precum și cu aleși județeni și locali, Ion Mînzînă le-a oferit doamnelor și domnișoarelor flori și mărțișoare în Târgul din Ștefan cel Mare. Totodată, a discutat pe îndelete cu comercianții și cu cei veniți la cumpărături într-unul dintre cele mai căutate târguri din Argeș.
În urma unei #investiții finanțate de Consiliul Județean și de Primărie, târgul a fost modernizat anul trecut. Aici vin să facă negoț oameni din #Argeș, Dâmbovița, Giurgiu și Teleorman.
”Sprijinim #producătorii autohtoni! Mă bucur să văd că lucrările făcute anul trecut au dinamizat activitatea la acest târg care a devenit și mai atractiv. Și pentru că mâine este 8 Martie, am mers la #Ștefan_cel_Mare cu flori și mărțișoare, dar mai ales cu sufletul deschis și gânduri bune! Multă sănătate și bucurii tuturor!”, a declarat Ion Mînzînă.
Conducerea Consiliul Județean Argeș a fost mereu alături de administrația locală din Ștefan cel Mare și de oamenii de aici. În ultimii ani, Consiliul Judetean Arges a investit în infrastructura școlară, alocând bani pentru reabilitarea și modernizarea unităților de învățământ, dar și în infrastructura rutieră.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

ITM Argeș: Prevenirea accidentelor de muncă produse prin căderi de la înălțime

Inspectoratul Teritorial de Muncă Argeș atrage atenția angajatorilor și lucrătorilor asupra riscurilor majore generate de activitățile desfășurate la înalțime. Astfel, reiterăm dispozițiile H.G. nr.355/2007 privind supravegherea sănătății lucrătorilor care precizează că „prin lucru la înălțime se înțelege activitatea desfășurată la minimum 2 metri măsurați de la tălpile picioarelor lucrătorului până la baza de referință naturală […]

Citește mai mult...

Ion Mînzînă, reales în Adunarea Eparhială și Adunarea Națională Bisericească

Președintele Consiliului Județean Argeș, Ion Mînzînă a fost reales deputat în Adunarea Eparhială a Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului și deputat în Adunarea Național Bisericească. Din Argeș la Adunarea Național Bisericească sunt sunt aleși un preot, Ion Mînzînă și academicianul Gheorghe Păun.

Citește mai mult...

După caniculă, vine furtuna! Avertizările meteorologilor

Continuă perioada de instabilitate atmosferică ce va afecta zona de munte, Banatul, Crișana, Oltenia, cea mai mare parte a Transilvaniei și nord-vestul Munteniei. Astfel, până diseară, ora 21:00, sunt așteptate averse torențiale, frecvente descărcări electrice, intensificări ale vântului și pe arii restrânse vijelii și căderi de grindină de mici și medii dimensiuni. Respectați recomandările! Amânați […]

Citește mai mult...