
Ieri au fost alese noile structuri de conducere ale Organizației Femeilor Social Democrate, iar județul Argeș este reprezentat în noua echipă prin două nume importante.
Simona Bucura-Oprescu a fost aleasă președinta Organizației Naționale a Femeilor Social Democrate, în urma votului exprimat de delegatele participante la Conferința Națională OFSD.
Totodată, Ioana Făcăleață, prim-vicepreședinta OFSD Argeș, a fost aleasă în funcția de secretar general adjunct pentru domeniul Comunicare, devenind parte a echipei executive naționale.
Cele două numiri reconfirmă rolul important al organizației PSD Argeș la nivel național și consolidarea reprezentării județului în structurile de decizie ale OFSD.



