Cristian Gentea: Rememorăm principiile care ne-au redat demnitatea în 1989 – dreptate, egalitate, respect, conștiința valorii – și ne asumăm capacitatea de a păstra ce am câștigat atunci!

Cristian Gentea, primarul municipiului Pitești, a depus astăzi o coroană de flori la monumentul eroilor Revoluției din decembrie 1989 situat în Piața Vasile Milea.
„Astăzi, 22 decembrie, ne amintim cu respect de cei care și-au dat viața, la Timișoara, București sau orice alt loc din țară, pentru o Românie democratică!
Rememorăm, așadar, principiile care ne-au redat demnitatea în 1989 – dreptate, egalitate, respect, conștiința valorii – și ne asumăm capacitatea de a păstra ce am câștigat atunci!
Dumnezeu să-i binecuvânteze pe români!”, transmite primarul Cristian Gentea.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Felicitare – Constantin Iatagan, primarul comunei Șuici

Dragi cetățeni, de Sf. Petru și Pavel, vă doresc multă sănătate, bucurii, împliniri și prosperitate! Să aveți parte de lumină și pace în suflet! La mulți ani! Constantin Iatagan, primarul comunei Șuici

Citește mai mult...

Felicitare- Ion Gîrleanu, primarul comunei Bogați

Cele mai calde gânduri şi urări de sănătate, fericire, bucurii şi împliniri. Să fiți sănătoși și fericiți în fiecare moment al vieţii voastre. La mulţi ani,tuturor cetățenilor comunei ce poartă numele Sfintii Petru și Pavel! Ion Gârleanu,primarul comunei Bogaţi

Citește mai mult...

Felicitare – Emilian Ciolan, primar Dârmănești

Consiliul Local și Primăria Dârmănești, urează cele mai calde gânduri şi urări de sănătate, fericire, bucurii şi împliniri tuturor cetățenilor comunei ce poartă numele Sfinților Petru și Pavel! La mulți ani! Emilian Ciolan, primar Dârmănești

Citește mai mult...