
Managerul spitalului din Pitești, Adriana Molfea, suspendată ieri din funcție de liberali, a declarat că fix în ziua în care s-a dispus înlocuirea ei cu stomatologul Tiberiu Irimia, a fost declarat și câștigătorul licitației pentru achiziția aparatului de testare, aparat pentru care Consiliul Județean Argeș a alocat 505 mii de lei.
Ca urmare, aparatul a fost deja achiziționat și urmează să ajungă la Spitalul Județean de Urgență din Pitești.
Președintele CJ Argeș, Dan Manu a felicitat fostul manager, Adriana Molfea pentru perseverența de care a dat dovadă în achiziția acestui aparat, mai ales că de la guvern nu s-a primit un ajutor în acest sens, deși era singurul abilitat să facă achiziții rapide, fără licitații ca urmare a decretării stării de urgență.
Tot Consiliul Județean Argeș a fost cel care a atribuit 100 de mii de lei pentru realizarea laboratorului necesar funcționării aparatului de testare.



