
Vizibil iritat față de modul în care autoritățile județene au ales să serbeze Anul Centenarului, președintele PMP Argeș și consilierul județean Cătălin Bulf a declarat că, în opinia domniei sale, mintea președintelui Consiliului Județean Argeș se deblochează doar la mirosul de mici și ca urmare, ar fi poate indicat ca în sala de ședințe să fie adus un grătar cu mici pentru a putea fi semnată Declarația de Unire.
De altfel, declarațiile făcute la adresa PSD , de liderul PMP cu ocazia ceremoniei de lansare a candidatului PMP la Primăria Bradu, au fost extrem de acide și s-au bazat pe o serie de comparații între felul în care se raportează partidul de guvernământ la cetățeanul obișnuit și la infractor. Ca urmare, Cătălin Bulf este de părere că PSD promovează la nivelul societății modeul infractor din moment ce pentru infractor e posibilă construirea a cinci inchisori în decurs de doi ani, în timp ce pentru omul obișnuit nu se por construi decât 3 spitale regionale, iar primul dintre ele, cel de la Iași, abia peste cinci ani.
De asemenea, pentru infractori sunt alocați bani pentru trei mese pe zi în timp ce pentru copiii acestui neam nu se dă nici măcar o masă gratis.



