
Primăria Municipiului Pitești, prin Administrația Domeniului Public, informează că începând de astăzi, 22 iunie 2026, se instituie sens unic de circulație pe strada Gheorghe Țițeica.
Direcția de deplasare va fi:
* Acces dinspre Bulevardul Nicolae Bălcescu
* Ieșire către strada Plopilor
„Măsura a fost aprobată de Comisia pentru sistematizarea circulației auto și pietonale în municipiul Pitești, în ședința din 4 iunie 2026, și are ca scop fluidizarea traficului rutier în zonă.
Recomandăm tuturor participanților la trafic să circule cu atenție și să respecte noile reglementări rutiere!”, transmite Primăria Pitești.





