Primăria Pitești, prezentă la ediția de toamnă a Târgului de Turism al României 2024!

Primăria Pitești, prezentă la ediția de toamnă a Târgului de Turism al României 2024!

Astăzi, 21 noiembrie, Primăria Municipiului Pitești este prezentă, prin reprezentanți ai municipalității, la deschiderea ediției a 50-a a Târgului de Turism al României, pentru promovarea evenimentelor de brand ale Piteștiului, prin materiale promoționale tipărite și digitale, distribuite și expuse în cadrul manifestării.

Prin participarea la acest eveniment, municipalitatea piteșteană vizează promovarea identității locale – prin evidențierea evenimentelor emblematice, contribuind astfel la susținerea turismului local – și consolidarea relațiilor cu alte autorități și operatori de turism, având oportunitatea de a stabili noi colaborări și parteneriate.

Târgul de Turism al României, cel mai mare eveniment din ţară dedicat industriei turismului, reunește bianual zeci de mii de vizitatori, la fiecare ediție, și sute de expozanți, ilustrând în detaliu turismul românesc şi nişele sale: turism cultural-istoric, în natură, sportiv, de aventură, medical, balnear, de business, educaţional etc. Ediția acestei toamne este una jubiliară, cu potențial de promovare extinsă pentru entitățile interesate să crească vizibilitatea zonelor și a evenimentelor atractive pentru turiști.

Ediția a 50-a a Târgului de Turism al României se desfășoară în perioada 21 – 24 noiembrie 2024, contribuind la consolidarea industriei turismului din țara noastră, prin promovarea zonelor de atracție turistică și a serviciilor din România, dar și prin organizarea de conferințe și sesiuni de dezbateri în care sunt abordate problemele industriei în contextul actual, împreună cu autoritățile din domeniu. Participarea Primăriei Municipiului Pitești la Târgul de Turism al României reprezintă o oportunitate strategică pentru promovarea orașului ca destinație turistică și pentru consolidarea imaginii sale la nivel național și internațional.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Ion Mînzînă, reales în Adunarea Eparhială și Adunarea Națională Bisericească

Președintele Consiliului Județean Argeș, Ion Mînzînă a fost reales deputat în Adunarea Eparhială a Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului și deputat în Adunarea Național Bisericească. Din Argeș la Adunarea Național Bisericească sunt sunt aleși un preot, Ion Mînzînă și academicianul Gheorghe Păun.

Citește mai mult...

După caniculă, vine furtuna! Avertizările meteorologilor

Continuă perioada de instabilitate atmosferică ce va afecta zona de munte, Banatul, Crișana, Oltenia, cea mai mare parte a Transilvaniei și nord-vestul Munteniei. Astfel, până diseară, ora 21:00, sunt așteptate averse torențiale, frecvente descărcări electrice, intensificări ale vântului și pe arii restrânse vijelii și căderi de grindină de mici și medii dimensiuni. Respectați recomandările! Amânați […]

Citește mai mult...

Astăzi, la Bascov, spectacol dedicat iei

Luni, 22 iunie 2026, ora 18:00, locuitorii comunei Bascov, și nu doar ei, sunt așteptați în sala de spectacole a Casei de Cultură a Comunei Bascov, pentru un spectacol inedit! În cadrul spectacolului „Ziua Iei. Expoziție Port Popular”, le puteți admira pe cursantele noului atelier de Modelling, de anul acesta! Intrarea este liberă. „Abia șteptăm […]

Citește mai mult...