
Primăria Piteşti ȋşi mută temporar sediul în curând, a anunțat astăzi primarul municipiului, Cristian Gentea. Acesta a spus că încep ample lucrări de reabilitare a sediului actual al Primăriei, astfel încât este nevoie pentru o perioadă de un sediu temporar. Ei bine, Primăria va funcționa din noiembrie în clădirea fostului Centru de Calcul, acolo unde funcționează în prezent Consiliul Județean și Prefectura.
Se termină în perioada imediat următoare lucrările de reabilitare a Casei Albe, așa că și Consiliul Județean, și Prefectura se vor muta înapoi în vechiul lor sediu. În locul lor va funcționa în fostul Centru de Calcul Primăria Pitești.
Lucrările de reabilitare a Primăriei Pitești vor dura 10 luni, conform primarului Cristian Gentea.



