O NOUĂ CAMPANIE DE COLECTARE GRATUITĂ A DEȘEURILOR ELECTRICE ȘI ELECTRONICE LA MIOVENI

Primăria Mioveni, în parteneriat cu S.D.G. Argeș Complet SRL organizează o nouă acțiune de colectare gratuită a deșeurilor electrice și electronice (DEEE), parte din campania națională „Locul deșeurilor nu este în casă!”.

Acțiunea va avea loc miercuri, 9 octombrie 2024, în intervalul orar 09:00 – 15:00, iar cetățenii din Mioveni sunt invitați să se debaraseze de aparatele electrice și electrocasnice vechi sau defecte.

Pentru informații suplimentare și programări pentru preluarea gratuită, puteți apela următoarele numere de telefon:
0744.686.333 | 0720.571.809 | 0770.439.051

Participanții vor fi înscriși automat într-o tombolă cu premii atractive.

Ce tipuri de deșeuri vor fi colectate?

Orice aparat electric, electronic sau electrocasnic, care se conectează la priză sau funcționează pe baterii, indiferent de dimensiuni sau stare, inclusiv corpuri de iluminat, tuburi fluorescente, baterii (non-auto) și echipamente IT.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Accident pe DN 73, la Stâlpeni. Două mașini implicate, una a ars în totalitate

Accident pe DN 73, la Stâlpeni. Două mașini implicate, una a ars în totalitate Un accident rutier în care au fost implicate două autoturisme s-a produs la Stâlpeni, pe DN 73. În urma impactului, una dintre mașini a fost cuprinsă de flăcări și a ars în totalitate, fiind nevoie de intervenția de urgență a pompierilor. […]

Citește mai mult...

Sărbătoarea continuă sâmbătă, 27 iunie, la Mioveni, cu evenimente pentru toate vârstele

Sărbătoarea continuă sâmbătă, 27 iunie, la Mioveni, cu evenimente pentru toate vârstele Zilele Orașului Mioveni 2026 sunt tot mai aproape, iar atmosfera de sărbătoare se simte deja în oraș. După ce ieri v-am prezentat programul primei zile, continuăm astăzi cu agenda pregătită pentru sâmbătă, 27 iunie, care aduce un program divers, cu evenimente sportive, culturale […]

Citește mai mult...

Măsuri pentru combaterea efectelor caniculei: Primăria Pitești reactivează punctele de prim ajutor și de distribuție a apei potabile

Având în vedere temperaturile ridicate din această vară, Comitetul Local pentru Situații de Urgență al Municipiului Pitești a dispus reactivarea punctelor de prim ajutor și de distribuție a apei potabile pentru a veni în sprijinul populației și a atenua efectele disconfortului termic. Punctele de prim ajutor sunt amplasate în spații răcoroase sau climatizate, fiind vizibil […]

Citește mai mult...