
Consiliul Județean Argeș, Centrul Doina Argeșului, au organizat evenimentul „ Hora Din Inima Satului”, un proiect cultural derulat de Centrul Județean de Cultură și Arte Argeș în parteneriat cu primăria Ciomăgești la inițiativa primăriei comunei.
„ Hora Din Inima Satului” – legătura vie dintre trecut și viitor, dintre glie și sufletul românesc! La Ciomăgești, oamenii locului și-au dat mâna într-o horă a bucuriei, în acordurile Orchestrei de Muzică Populară Doina Argeșului.
În acest weekend s-a desfășurat la Ciomăgești evenimentul „ Hora Din Inima Satului” care a fost extrem de bine primit de locuitorii prezenți în număr mare.
Alături de cetățeni s-a prins în horă și primarul Florea Ene.
“Este o zi importantă pentru noi, pentru Ciomăgești, pentru locuitorii comunei care au primit foarte bine acest demers și le promit că vor urma și alte evenimente la fel de importante și de frumoase. Să fim sănătoși, să ne vedem cu bine și vă mulțumesc de prezență.”, a spus primarul Florea Ene.
La eveniment au participat artiști îndrăgiți, care au dăruit publicului momente autentice și pline de suflet: George Mărgineanu, Diana Lică Țițirigă, Georgeta Chițoran
O seară în care tradiția a fost la loc de cinste, iar hora a bătut în ritmul inimii satului.






