Întreruperi de curent în comuna Bălilești pe 22 august

Întreruperi de curent în comuna Bălilești pe 22 august

Primăria Bălilești a anunțat că joi, 22 august 2025, locuitorii comunei vor fi afectați de întreruperi programate ale furnizării energiei electrice.

Conform informării transmise de primarul Victor-Cătălin Turturică, oprirea curentului va avea loc în intervalul orar 09:00 – 16:00, fiind vizate toate satele comunei Bălilești.

Astfel de întreruperi sunt realizate, de regulă, pentru lucrări de mentenanță și modernizare a rețelei electrice, menite să asigure o funcționare mai sigură și stabilă a sistemului de distribuție.

Primăria recomandă cetățenilor să ia măsuri preventive pentru a diminua eventualele inconveniente, în special în ceea ce privește utilizarea aparaturii electrocasnice sau a echipamentelor sensibile la fluctuațiile de tensiune.

Actualizările legate de reluarea furnizării vor fi comunicate de operatorul de distribuție, imediat ce lucrările vor fi finalizate, transmite primarul Victor-Cătălin Turturică.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Nouă etapă finalizată, în cadrul acțiunii de dezinsecție, la Pitești: 22 – 23 iunie 2026

Serviciul Public de Exploatare a Patrimoniului Municipiului Pitești a realizat lucrările programate, respectând graficul de dezisecție stabilit. Intervențiile s-au desfășurat in toate cartierele orașului, fiind extinse și pe străzi secundare, în parcări, spații verzi, parcuri și în cimitirul „Sfântul Gheorghe”, pentru a asigura eficiența maximă a acțiunii. Această etapă se înscrie în programul periodic de […]

Citește mai mult...

Primăria Mioveni marchează Ziua Universală a Iei

Primăria Mioveni marchează Ziua Universală a Iei printr-un eveniment dedicat portului popular românesc și valorilor tradiționale, organizat miercuri, 24 iunie, de la ora 11:00. Primarul orașului, Aurel Costache, transmite un apel către cetățeni să poarte ia românească sau costumul tradițional și să participe la activitățile organizate în fața instituției. Evenimentul va include o expoziție de […]

Citește mai mult...

Nu uitați: Săptămâna aceasta are loc campania de colectare GRATUITĂ a deșeurilor voluminoase și DEEE, în Pitești!

Primăria Municipiului Pitești, prin Salubritate 2000 S.A., organizează, săptămâna aceasta, a doua campanie de colectare gratuită a deșeurilor voluminoase și DEEE, de anul acesta, pentru locuitorii municipiului Pitești. Campania se derulează începând de joi, 25 iunie, ora 14:00, până vineri, 26 iunie, ora 13:00. Piteștenii, persoane fizice, pot depozita deșeurile voluminoase, precum și deșeurile de […]

Citește mai mult...