
Gimnastele de la Centrul Cultural Pitești, din nou pe podium!
Sportivele de la Cercul de Gimnastică al Centrului Cultural Pitești, sub îndrumarea antrenoarei Nicoleta Andrei, au participat sâmbătă, 20 iunie, la Concursul Național de Gimnastică pentru Toți și Gimnastică Acrobatică – „Cupa Gym Buftea”, organizat de Primăria Buftea în parteneriat cu Federația Română de Gimnastică.
“La competiție, gimnastele noastre au obținut următoarele rezultate:
Secțiunea Gym for All:
4 medalii de aur
5 medalii de argint
5 medalii de bronz
Secțiunea Gimnastică Acrobatică – Nivel Național:
1 medalie de aur – Grup feminin, nivel avansat
1 medalie de argint – Perechi începători
2 medalii de bronz – Perechi începători
Categoria Handstand Blocks:
1 medalie de aur
1 medalie de argint
1 medalie de bronz
Categoria FIG (Federația Internațională de Gimnastică) – PRE-YOUTH:
Exercițiu static – medalie de bronz
Exercițiu dinamic – medalie de bronz
Felicitări sportivelor pentru rezultatele obținute și pentru modul în care au reprezentat municipiul Pitești!”, spune Nicoleta Andrei.



