
Dr. Costin Ștefan, directorul medical al Spitalul Județean de Urgență Pitești, a fost ales deputat în Adunarea Eparhială a Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului pentru mandatul 2026–2030.
Distincția care atestă această numire i-a fost înmânată personal de Înaltpreasfințitul Părinte Calinic, Arhiepiscopul Argeșului și Muscelului.
Această desemnare reprezintă o recunoaștere a activității profesionale și a implicării constante a dr. Costin Ștefan, atât în domeniul medical, cât și în viața socială și publică a județului Argeș.
Cu acest prilej, dr. Costin Ștefan a transmis un mesaj de mulțumire:„Este o onoare pentru mine această alegere și mulțumesc pentru încrederea acordată. Voi îndeplini acest mandat cu responsabilitate, seriozitate și respect.”





