Primarul municipiului Pitești, Cristian Gentea, a semnat azi, în numele municipalității, cu Administrația Fondului pentru Mediu, un contract de finanțare ce crește eficiența energetică a iluminatului public, prin reducerea consumului de energie electrică, cu aproximativ 65%!
”Creșterea eficienței energetice a sistemului de iluminat public în municipiul Pitești” este un contract în valoare de 4.836.706,21 lei, finanțare nerambursabilă.
„Urmărim scăderea consumului de energie electrică prin modernizarea sistemului, astfel că vom înlocui peste 1000 de corpuri de iluminat vechi cu surse LED și vom achiziționa și un sistem actual de telegestiune eficientă!”, afirmă primarul Cristian Gentea.
Dragi cetățeni, de Sf. Petru și Pavel, vă doresc multă sănătate, bucurii, împliniri și prosperitate! Să aveți parte de lumină și pace în suflet! La mulți ani! Constantin Iatagan, primarul comunei Șuici
Cele mai calde gânduri şi urări de sănătate, fericire, bucurii şi împliniri. Să fiți sănătoși și fericiți în fiecare moment al vieţii voastre. La mulţi ani,tuturor cetățenilor comunei ce poartă numele Sfintii Petru și Pavel! Ion Gârleanu,primarul comunei Bogaţi
Consiliul Local și Primăria Dârmănești, urează cele mai calde gânduri şi urări de sănătate, fericire, bucurii şi împliniri tuturor cetățenilor comunei ce poartă numele Sfinților Petru și Pavel! La mulți ani! Emilian Ciolan, primar Dârmănești