Bilanțul accidentului de pe DN7 – trei oameni morți

Bilanţul accidentului produs pe DN 7 a ajuns la trei morţi, toţi aflaţi într-un autoturism cu volan pe dreapta. 

 
Din primele verificări efectuate de poliţiştii din cadrul Serviciului Rutier Argeş s-a stabilit că autoturismul era condus de un bărbat de 29 de ani din Miercurea Sibiului, judeţul Sibiu. În timp ce circula pe DN7, din direcţia Piteşti către Râmnicu Vâlcea, a intrat în coliziune, în împrejurări care urmează să fie stabilite, cu un ansamblu rutier format din cap tractor şi semiremorcă, condus din sens opus de un bărbat de 52 de ani, din Bucureşti.

„Din impact, ansamblul auto, care transporta peste 100 de butelii cu oxigen (din care circa jumătate aveau încărcătură), a părăsit partea carosabilă, în partea stânga a sensului său de deplasare, într-o zonă cu diferenţă de nivel, iar o parte din butelii s-au împrăştiat pe carosabil. De asemenea, în urma impactului, componente ale autoturismului s-au desprins, avariind un alt autoturism, condus de un bărbat de 36 de ani, din Piteşti, care se deplasa  spre Râmnicu Vâlcea”, se arată într-un comunicat al IPJ Argeş.

Conform sursei citate, la faţa locului a fost constatat decesul pasagerului de pe locul din faţă din primul autoturism, care avea volan pe dreapta, respectiv un bărbat de 51 de ani din comuna Ciocăneşti, judeţul Dâmboviţa. Ceilalţi doi ocupanţi, şoferul şi un bărbat de 25 de ani din Bârlad, judeţul Vaslui, au fost transportaţi la o unitate medicală în stare foarte gravă, iar ulterior au decedat.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Deputata PSD Simona Bucura-Oprescu a fost aleasă astăzi în funcţia de preşedintă a Organizaţiei de Femei a Partidului Social Democrat la nivel naţional

Fostul ministru al Muncii, chestor al Camerei Deputaţilor, Simona Bucura Oprescu a fost votată de 443 dintre cele 447 de delegate care au fost prezente la conferinţa organizată la Palatul Parlamentului. Fostul ministru al Muncii, chestor al Camerei Deputaţilor, Simona Bucura Oprescu a fost votată de 443 dintre cele 447 de delegate care au fost […]

Citește mai mult...

Felicitare Primăria Topoloveni

„Cu ocazia sărbătorii Sfinților Apostoli Petru și Pavel, le transmit tuturor celor care își sărbătoresc onomastica multă sănătate, bucurii și împliniri. Vă mulțumesc pentru implicarea în dezvoltarea comunității noastre și pentru că sunteți cetățeni de nădejde. La mulți ani tuturor!” Gheorghiță Boțârcă, primarul orașului Topoloveni

Citește mai mult...

Felicitare – Valerică Spirea, primarul comunei Poiana Lacului

“Sunt bucuros să adresez urările mele cele mai calde tuturor celor care pe 29 iunie, cu prilejul Sfinților Apostoli Petru și Pavel, îşi aniversează ziua onomastică. Să aveţi parte de clipe minunate, bucurii şi fericire alături de familie şi de cei dragi! La mulţi ani!” Valerică Spirea, primarul comunei Poiana Lacului

Citește mai mult...