Aniversare Filarmonica Pitești – 17 ani de excelență culturală!

Aniversare Filarmonica Pitești – 17 ani de excelență culturală!

Concertul aniversar al Filarmonicii Pitești – susținut joi, 23 mai 2024, în Sala Simfonia a Centrului Multicultural Pitești – a oferit spectatorilor un regal de virtuozitate: atât Orchestra Simfonică a Filarmonicii, condusă de bagheta dirijorului Tiberiu Dragoș Oprea, cât și invitații speciali – soprana Felicia Filip și tenorul Răzvan Săraru – au ridicat sala în picioare, în aplauze binemeritate pentru un spectacol de excepție!

”Filarmonica Pitești reprezintă o adevărată comoară culturală și muzicală pentru orașul nostru, aducând bucurie și emoție melomanilor, la fiecare concert.

Felicitări echipei de conducere, managerului Gabriel Niță, artiștilor talentați și tuturor celor care au contribuit la acest parcurs de succes.

Primăria Municipiului Pitești continuă să susțină și să promoveze cultura și artele în orașul nostru!
La mulți ani, Filarmonica Pitești!”, transmite primarul Cristian Gentea.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

stropiri

Stropiri contra dăunătorilor plantelor, în perioada 17.06-27.06.2024, la Pitești!

Stropiri contra dăunătorilor plantelor, în perioada 17.06-27.06.2024, la Pitești! Conform recomandărilor primite din partea Unității Fitosanitare Argeș, Primăria Municipiului Pitești, prin S.C. Salpitflor Green S.A., anunță că, în perioada 17.06.2024-27.06.2024, se vor executa tratamente fitosanitare, prin stropiri cu mijloace terestre contra dăunătorilor plantelor, efectuate la arborii și arbuștii ornamentali din parcurile, grădinile publice, aliniamentele stradale […]

Citește mai mult...
Măriri de salarii pentru bugetari. Ministrul de Finanţe, anunţ

Salariul minim brut pe economie creşte, nu şi contribuţiile la CAS şi CASS

Salariul minim brut pe economie creşte, nu şi contribuţiile la CAS şi CASS. Din iulie, CAS și CASS se plătesc ca pentru un salariu minim brut de 3.400 de lei, chiar dacă salariul minim brut va creşte la 3.700 de lei. Este o facilitate pe care statul o dă românilor, chiar dacă probabil că aceasta […]

Citește mai mult...

Bani pentru PUG-ul localităților din Argeș

Consiliul Județean Argeș a încheiat cu Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice şi Administraţiei un contract de finanțare care prevede alocarea de la bugetul de stat a sumei totale de 1.449.992,50 lei pentru elaborarea şi/sau actualizarea planurilor urbanistice generale ale localităţilor şi a regulamentelor locale de urbanism în perioada 2024-2027. Pentru decontarea lucrărilor este necesară încheierea unui […]

Citește mai mult...
TRAFIC