Alertă națională de răpire copil!

Alertă națională de răpire copil!

La data de 9 ianuarie a.c., în jurul orei 03.55, dispeceratul Inspectoratului de Poliție Județean Sibiu a fost sesizat prin apelul unic de urgență 112, cu privire la dispariția unei minore, CAROLEA LUMINIȚA, în vârstă de 14 ani.
Din cercetări a reieșit faptul că, la data de 9 ianuarie a.c., în jurul orei 03.30, în timp ce se afla la domiciliul său din orașul Tălmaciu, județul Sibiu, minora ar fi fost luată cu forța de către patru persoane de sex masculin, mascate, și ar fi fost obligată să urce într-un autoturism, al cărui conducător auto s-a deplasat într-o direcție necunoscută.
Astfel, s-a declanșat mecanismul „Alertă răpire copil”, constituindu-se celulă de criză.
Au fost declanșate ample căutări, mai multe echipaje din județ efectuând în prezent verificări în vederea depistării minorei.
*Semnalmente*: înălțime 162 cm, 65 kg, ochi albaștri, păr șaten, fir drept, lung, ten deschis.
*La momentul dispariției, minora purta o bluză de culoare vișiniu cu paiete aurii, pantaloni tip leggings de culoare vișiniu.*
Persoanele ce pot furniza informații care să conducă la depistarea minorei în cauză sunt rugate să se adreseze celei mai apropiate unități de poliție sau să apeleze numărul unic de urgență 112.
Vă reamintim faptul că, în conformitate cu mecanismul Alertă Răpire Copil, partenerii publici şi privaţi s-au angajat să difuzeze mesajul de alertă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Primăria Mioveni marchează Ziua Universală a Iei

Primăria Mioveni marchează Ziua Universală a Iei printr-un eveniment dedicat portului popular românesc și valorilor tradiționale, organizat miercuri, 24 iunie, de la ora 11:00. Primarul orașului, Aurel Costache, transmite un apel către cetățeni să poarte ia românească sau costumul tradițional și să participe la activitățile organizate în fața instituției. Evenimentul va include o expoziție de […]

Citește mai mult...

Nu uitați: Săptămâna aceasta are loc campania de colectare GRATUITĂ a deșeurilor voluminoase și DEEE, în Pitești!

Primăria Municipiului Pitești, prin Salubritate 2000 S.A., organizează, săptămâna aceasta, a doua campanie de colectare gratuită a deșeurilor voluminoase și DEEE, de anul acesta, pentru locuitorii municipiului Pitești. Campania se derulează începând de joi, 25 iunie, ora 14:00, până vineri, 26 iunie, ora 13:00. Piteștenii, persoane fizice, pot depozita deșeurile voluminoase, precum și deșeurile de […]

Citește mai mult...

Argeș: Cod galben de inundații

Cod galben de inundații a fost emis de INHGA pentru mai multe județe din țară, inclusiv Argeș, avertizarea fiind valabilă până pe 24 iunie, ora 09:00. Hidrologii anunță posibile scurgeri importante pe versanți, torenți și pâraie, viituri rapide pe râurile mici și creșteri ale nivelurilor de apă, cu risc de depășire a cotelor de atenție. […]

Citește mai mult...