Începe Stagiunea Estivală a Filarmonicii Pitești! Cristian Gentea: Vă așteaptă o vară plină de evenimente frumoase și momente muzicale deosebite

În această seară începe Stagiunea Estivală a Filarmonicii Pitești. Piteștenii s-au adunat în număr mare în Parcul Ștrand.

„O bucurie să ieși la plimbare în Parcul Ștrand, mai ales atunci când evoluează Orchestra Simfonică a Filarmonicii Pitești.
În această seară, în cadrul Stagiunii Estivale, publicul se bucură de prezența artiștilor Adina Sima, Mădălina Lupu, Andrei Tomescu și Alex Pîrvu, sub bagheta dirijorului Tiberiu-Dragoș Oprea.
Vă așteaptă o vară plină de evenimente frumoase și momente muzicale deosebite
”, transmite Cristian Gentea.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Felicitare – Constantin Iatagan, primarul comunei Șuici

Dragi cetățeni, de Sf. Petru și Pavel, vă doresc multă sănătate, bucurii, împliniri și prosperitate! Să aveți parte de lumină și pace în suflet! La mulți ani! Constantin Iatagan, primarul comunei Șuici

Citește mai mult...

Felicitare- Ion Gîrleanu, primarul comunei Bogați

Cele mai calde gânduri şi urări de sănătate, fericire, bucurii şi împliniri. Să fiți sănătoși și fericiți în fiecare moment al vieţii voastre. La mulţi ani,tuturor cetățenilor comunei ce poartă numele Sfintii Petru și Pavel! Ion Gârleanu,primarul comunei Bogaţi

Citește mai mult...

Felicitare – Emilian Ciolan, primar Dârmănești

Consiliul Local și Primăria Dârmănești, urează cele mai calde gânduri şi urări de sănătate, fericire, bucurii şi împliniri tuturor cetățenilor comunei ce poartă numele Sfinților Petru și Pavel! La mulți ani! Emilian Ciolan, primar Dârmănești

Citește mai mult...