
În această seară începe Stagiunea Estivală a Filarmonicii Pitești. Piteștenii s-au adunat în număr mare în Parcul Ștrand.
„O bucurie să ieși la plimbare în Parcul Ștrand, mai ales atunci când evoluează Orchestra Simfonică a Filarmonicii Pitești.
În această seară, în cadrul Stagiunii Estivale, publicul se bucură de prezența artiștilor Adina Sima, Mădălina Lupu, Andrei Tomescu și Alex Pîrvu, sub bagheta dirijorului Tiberiu-Dragoș Oprea.
Vă așteaptă o vară plină de evenimente frumoase și momente muzicale deosebite”, transmite Cristian Gentea.




