Medici noi la Spitalul Județean

Împreună pentru Excelență Medicală!

Spitalul Județean de Urgență Pitești continuă să își consolideze echipa de specialiști și să investească în dezvoltarea serviciilor medicale de înaltă calitate. În urma unor concursuri riguroase, am integrat deja în rândurile noastre:

2 medici rezidenți, anul V, – UPU;

1 medic chirurg specialist – chirurgie generală;

3 posturi de medic in specializarea medicina legală, dintre care 2 posturi de medic specialist au fost ocupate.

“Facem aici precizarea că cel de-al treilea post de medic primar de medicină legală scos la concurs nu a fost ocupat, însă rămânem hotărâți să completăm această specializare.

Pe lângă aceste angajări, vă informăm că suntem în plin proces de desfășurare a procedurii pentru ocuparea altor 5 posturi de medic în specialitățile de:

Neonatologie – 1 post medic rezident (an V);

Psihiatrie – 1 post medic rezident (an V) și 1 post medic specialist;

Boli infecțioase – 1 post medic specialist și 1 post medic primar.

În plus, pentru a răspunde nevoilor din domeniile deficitare, au fost adusi prin transfer 3 medici: un urolog, un epidemiolog (va începe activitatea cu data de 01.03.2025) și un diabetolog, medici care vor întări și mai mult capacitatea noastră de a oferi servicii medicale optime.

Urmează să fie scoase la concurs și alte posturi de medic, aprobate prin memorandum, iar anunțurile detaliate vor fi postate pe site-ul nostru, (www.sjupitesti.ro ) în Secțiunea „Interes Public – Carieră – Anunțuri”.

Conducerea Spitalului Județean de Urgență Pitești le urează un călduros bun venit tuturor noilor colegi și îi invită pe medicii interesați să profeseze în cea mai mare unitate spitalicească din județ, să se înscrie la concursurile organizate de instituția noastră.
Vă încurajăm să urmăriți anunțurile noastre pe site și să vă înscrieți la viitoarele concursuri pentru ocuparea posturilor de medic.

Ne dorim să ridicăm spitalul la standarde înalte, consolidându-ne echipa cu cât mai mulți specialiști dedicați și pasionați de profesia de medic!

Alăturați-vă misiunii noastre de a transforma îngrijirea medicală și de a oferi pacienților servicii medicale de excelență!”, transmite Spitalul Județean.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Incendiu de locuință în comuna Berevoești

Incendiu de locuință în comuna Berevoești Pe parcursul nopții, pompierii au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o locuință din comuna Berevoești, satul Berevoești. La locul solicitării au intervenit trei autospeciale de stingere cu apă și spumă, precum și un echipaj SMURD. La sosirea forțelor de intervenție, incendiul se manifesta generalizat […]

Citește mai mult...

Accident pe autostrada A1, în Argeș. Cinci persoane au fost rănite

Un accident rutier produs joi dimineață pe autostrada A1, în județul Argeș, s-a soldat cu rănirea a cinci persoane, după ce un autoturism și un microbuz au intrat în coliziune. Echipajele de intervenție au acordat îngrijiri medicale victimelor la fața locului, iar patru dintre acestea au fost transportate la spital pentru investigații suplimentare. Potrivit informațiilor […]

Citește mai mult...

Primarul Dan Stroe a premiat cele mai longevive cupluri!

Momente emoționante astăzi la Primăria Bradu, acolo unde edilul Dan Stroe a premiat cele mai longevive cupluri. Astfel, cuplurile care au împlinit 50 de ani de căsătorie neîntreruptă au fost premiate de către edilul comunei Bradu. „Astăzi am avut deosebita bucurie de a celebra cuplurile din comuna Bradu care au împlinit 50 de ani de […]

Citește mai mult...