Ion Mînzînă a votat pentru un președinte dedicat României

Ion Mînzînă a votat pentru un președinte dedicat României

Ministrul Simona Bucura-Oprescu și președintele Ion Mînzînă au votat pentru un președinte care să aducă echilibru și dezvoltare în România

Ministrul Muncii și Solidarității Sociale, Simona Bucura Oprescu, și Ion Mînzînă, președintele Consiliului Județean și al PSD Argeș, au votat astăzi la prima oră pentru primul tur al alegerilor prezidențiale.

“Am votat pentru un președinte care să muncească pentru #România! Am votat pentru un #președinte care reprezintă calea sigură pentru echilibru și #dezvoltare!”, a declarat ministrul Simona Bucura-Oprescu.

“Am votat pentru un președinte dedicat României. După perioada de președinți dezbinatori și leneși a venit momentul să alegem un președinte dedicat acestei țări, dedicat cetățenilor României!”, a declarat Ion Mînzînă.

În echipa PSD care a fost alături de cei doi lideri la vot s-au aflat deputații Remus Mihalcea și Pavelescu Nicolae, senatorul Ovidiu Puiu, candidații pentru Parlament Făcăleaţă Ioana, Anca-Ana Marie Stoiculescu, Cristian Puiu, Valentin Deaconescu, consilieri locali și județeni.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

A căzut regina, tremură curtea! Alina Gorghiu, debarcată de la șefia PNL Argeș. Ce se fac acum orfanii politici ai sinecurilor?

A căzut regina, tremură curtea! Alina Gorghiu, debarcată de la șefia PNL Argeș. Ce se fac acum orfanii politici ai sinecurilor? S-a rupt vraja la PNL Argeș! Alina Gorghiu, până mai ieri regina absolută a liberalilor argeșeni, a fost schimbată de la conducerea filialei cu senatorul Mihai Coteț și, ca tabloul să fie complet, a […]

Citește mai mult...

Cristian Gentea: lucrările Apă Canal pornesc pe ultimul lot din proiectul de extindere și reabilitare a rețelelor din Pitești

Cristian Gentea: lucrările Apă Canal pornesc pe ultimul lot din proiectul de extindere și reabilitare a rețelelor din Pitești Primarul municipiului Pitești, Cristian Gentea, a participat la ședința de deschidere a lucrărilor pentru ultimul lot din proiectul de extindere și reabilitare a rețelelor de apă și canalizare din oraș. Edilul a precizat că a avut […]

Citește mai mult...
DACIA Sandero 2020 main

Se lucrează deja la Dacia Sandero electrică

Se lucrează deja la Dacia Sandero electrică În cadrul unui eveniment de prezentare a evoluției uzinei Renault din Tanger, Maroc, mai mulți oficiali ai grupului francez, printre care Christian Stein, directorul de comunicare al grupului și directorul general al Renault Group Maroc, Mohamed Bachiri, au vorbit despre producția actuală a acesteia și, mai ales, despre […]

Citește mai mult...