Depistată cu aproape 200 km/h, în localitate

Depistată cu aproape 200 km/h, în localitate

Polițiștii Biroului Rutier Curtea de Argeș au depistat o tânără de 21 de ani, din Oarja, care conducea un autoturism pe DJ 731 Pietroșani, fiind înregistrată de aparatul RADAR cu viteza de 198 km/h. Totodată, cea în cauză nu a oprit la semnalul regulamentar efectuat de polițistul rutier aflat în exercitarea atribuțiilor de serviciu.

Ca urmare a abaterilor, cea în cauză a fost sancționată cu amendă în valoare totală de 3.480 de lei, conform OUG 195/2002 privind circulația pe drumurile publice, iar perrmisul de conducere a fost reținut în vederea suspendării dreptului de a conduce pentru o perioadă de 150 de zile, fiind eliberată dovadă înlocuitoare fără drept de circulație.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Felicitare – Constantin Iatagan, primarul comunei Șuici

Dragi cetățeni, de Sf. Petru și Pavel, vă doresc multă sănătate, bucurii, împliniri și prosperitate! Să aveți parte de lumină și pace în suflet! La mulți ani! Constantin Iatagan, primarul comunei Șuici

Citește mai mult...

Felicitare- Ion Gîrleanu, primarul comunei Bogați

Cele mai calde gânduri şi urări de sănătate, fericire, bucurii şi împliniri. Să fiți sănătoși și fericiți în fiecare moment al vieţii voastre. La mulţi ani,tuturor cetățenilor comunei ce poartă numele Sfintii Petru și Pavel! Ion Gârleanu,primarul comunei Bogaţi

Citește mai mult...

Felicitare – Emilian Ciolan, primar Dârmănești

Consiliul Local și Primăria Dârmănești, urează cele mai calde gânduri şi urări de sănătate, fericire, bucurii şi împliniri tuturor cetățenilor comunei ce poartă numele Sfinților Petru și Pavel! La mulți ani! Emilian Ciolan, primar Dârmănești

Citește mai mult...