Pitești: Cupa Verii 2026 la înot – competiție dedicată celor mai tineri sportivi!

Pitești: Cupa Verii 2026 la înot – competiție dedicată celor mai tineri sportivi!

Primăria Municipiului Pitești, prin SPEPMP, împreună cu CSM Pitești, DJST Argeș și A.J.N.P.M. Argeș, organizează „Cupa Verii 2026” la înot, o competiție destinată copiilor cu vârste cuprinse între 6 și 11 ani, fete și băieți. Evenimentul va avea loc sâmbătă, 4 iulie, la Bazinul Olimpic Pitești.

Competiția este structurată în două reuniuni:

Reuniunea I – copii de 6-8 ani (2017–2020 și mai mici):
▪️Încălzire: ora 08:00;
▪️Start competiție: ora 09:00.

Reuniunea a II-a – copii de 9-11 ani (2015–2017):
▪️Încălzire: ora 13:00;
▪️Start competiție: ora 14:00.

Participanții vor concura în probele de liber, spate, bras și fluture, precum și în probe speciale, în funcție de categoria de vârstă, fiecare sportiv putând opta pentru maximum patru probe.

Prin această competiție, Municipiul Pitești continuă să încurajeze practicarea sportului de la cele mai fragede vârste, oferind copiilor oportunitatea de a-și demonstra talentul, de a-și depăși limitele și de a trăi bucuria competiției într-un cadru organizat și prietenos.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Felicitare – Nicolae Olteanu, primarul comunei Micești

Cu ocazia sărbătorii Sfinților Apostoli Petru și Pavel, doresc să adresez cele mai calde urări de sănătate, bucurie și împliniri tuturor celor care poartă aceste nume sau care celebrează această zi importantă. Fie ca acești sfinți ocrotitori să vă călăuzească pașii, să vă aducă liniște în suflet, putere în momentele grele și speranță pentru fiecare […]

Citește mai mult...

Felicitare-Laurențiu Micu, primarul comunei Săpata

Cu prilejul sărbătorii Sfinților Apostoli Petru și Pavel, adresez tuturor celor care își serbează ziua numelui cele mai sincere felicitări și urări de bine. Fie ca sfinții să vă ocrotească și să vă călăuzească pașii, iar credința, pacea și lumina să vă umple sufletele! La mulți ani! Laurențiu Micu, primarul comunei Săpata

Citește mai mult...

Dan Stroe: Îi invit pe toți brădenii să privească Tricolorul cu mândrie și recunoștință, păstrând vie dragostea pentru țară și respectul pentru simbolurile naționale

Mesajul lui Dan Stroe, primarul comunei Bradu, cu prilejul Zilei Drapelului Național: „Astăzi sărbătorim unul dintre cele mai puternice simboluri ale identității noastre naționale – Drapelul României. Tricolorul ne amintește de istoria, valorile și idealurile care ne unesc ca popor. Este simbolul respectului pentru înaintașii noștri, al unității și al responsabilității pe care o avem […]

Citește mai mult...