
Primarul Cristian Gentea l-a felicitat, în numele comunității, pe piteșteanul Ion Popescu cu ocazia împlinirii venerabilei vârste de 100 de ani, edilul evidențiind cariera de excepție a centenarului, fost director adjunct al Băncii Agricole din Pitești și absolvent al Academiei de Studii Economice.
Cristian Gentea: ’’Am avut bucuria de a-l felicita pe domnul Ion Popescu, care împlinește venerabila vârstă de 100 de ani!
Născut la 16 mai 1926, în județul Gorj, domnul Popescu a traversat un secol, construindu-și viața prin muncă, responsabilitate și demnitate. Absolvent al Academiei de Studii Economice din București, și-a dedicat activitatea profesională sistemului bancar, activând la Banca Agricolă și ocupând, până la pensionare, funcția de director adjunct în Pitești.
În numele comunității piteștene, îi transmitem multă sănătate, liniște sufletească și bucuria de a fi alături de cei dragi!’’.




