Lucrările au fost reluate la obiectivele pe „Anghel Saligny” din Hârtiești

Lucrările au fost reluate la obiectivele pe „Anghel Saligny” din Hârtiești

După o perioadă în care lucrările au fost temporar sistate, în comuna Hârtiești au fost reluate investițiile esențiale pentru dezvoltarea infrastructurii locale. Este vorba despre proiectele de modernizare a drumurilor și de extindere a sistemului de canalizare, finanțate prin Programul Național de Investiții „Anghel Saligny”. ”Reluarea lucrărilor marchează un pas important pentru comunitate, în condițiile în care aceste investiții vizează îmbunătățirea condițiilor de trai pentru locuitori și creșterea gradului de acces la utilități moderne. Ritmul de execuție este unul susținut, iar progresul fizic al lucrărilor a depășit deja pragul de 90%. Potrivit estimărilor, proiectele vor fi finalizate în aproximativ o lună, asta dacă și timpul va permite. Finalizarea acestora va contribui semnificativ la modernizarea comunei Hârtiești, facilitând circulația rutieră și asigurând un sistem de canalizare extins și eficient pentru locuitori.”, spune primarul Cosmin Ștefan.
Modernizarea drumurilor cuprinde: Valea Bradului, DC 313 Valea Vacii, La Podeni, Valea Fântanii, DC 45, La Siminuc, Valea Nandrii, Valea Bisericii, Runcu, La Țigani, La Constantinescu, La Safta, Valea lui Topor, Valea Pătrășcanilor – în total 8 km
Rețeaua de canalizare va fi extinsă pe DC 48 Lespezi, Valea Păducelului, La Ciculescu, Valea Bradului, DC 313 Valea Vacii, La Podeni, Valea Fierii, Valea Fântanii, drum Cămin Cultural, DC 45, Valea Mitului, La Siminuc, Valea Nandrii, Valea Bisericii.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Felicitare Primăria Topoloveni

„Cu ocazia sărbătorii Sfinților Apostoli Petru și Pavel, le transmit tuturor celor care își sărbătoresc onomastica multă sănătate, bucurii și împliniri. Vă mulțumesc pentru implicarea în dezvoltarea comunității noastre și pentru că sunteți cetățeni de nădejde. La mulți ani tuturor!” Gheorghiță Boțârcă, primarul orașului Topoloveni

Citește mai mult...

Felicitare – Valerică Spirea, primarul comunei Poiana Lacului

“Sunt bucuros să adresez urările mele cele mai calde tuturor celor care pe 29 iunie, cu prilejul Sfinților Apostoli Petru și Pavel, îşi aniversează ziua onomastică. Să aveţi parte de clipe minunate, bucurii şi fericire alături de familie şi de cei dragi! La mulţi ani!” Valerică Spirea, primarul comunei Poiana Lacului

Citește mai mult...

Felicitare – Gheorghe Stancu, Primarul Comunei Bascov

Dragi bascoveni, Cu ocazia sărbătorii Sfinților Apostoli Petru și Pavel, transmit din suflet un călduros La mulți ani! tuturor celor care își serbează astăzi ziua numelui. Vă doresc sănătate, liniște, bucurii alături de cei dragi și cât mai multe motive de împlinire. Această sărbătoare să vă aducă pace în suflet, curaj în fața provocărilor și […]

Citește mai mult...