Filarmonica Pitești a încheiat seria evenimentelor din acest an

Filarmonica Pitești a încheiat seria evenimentelor din acest an.

”Am încheiat anul 2024 din punct de vedere al evenimentelor, cu două concerte: Dacika – la Târgul de Crăciun Pitești, colinde cu band-ul de jazz – la Argeș Mall.

Fiecare concert din 2024 a fost un cadou muzical pentru dumneavoastră, cei care ne sunteți mereu alături!

Vă mulțumim pentru un 2024 extraordinar și vă așteptăm cu drag din 2025 lângă noi!”, a transmis Gabriel Niță, managerul Filarmonicii din Pitești.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Ion Mînzînă, reales în Adunarea Eparhială și Adunarea Națională Bisericească

Președintele Consiliului Județean Argeș, Ion Mînzînă a fost reales deputat în Adunarea Eparhială a Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului și deputat în Adunarea Național Bisericească. Din Argeș la Adunarea Național Bisericească sunt sunt aleși un preot, Ion Mînzînă și academicianul Gheorghe Păun.

Citește mai mult...

După caniculă, vine furtuna! Avertizările meteorologilor

Continuă perioada de instabilitate atmosferică ce va afecta zona de munte, Banatul, Crișana, Oltenia, cea mai mare parte a Transilvaniei și nord-vestul Munteniei. Astfel, până diseară, ora 21:00, sunt așteptate averse torențiale, frecvente descărcări electrice, intensificări ale vântului și pe arii restrânse vijelii și căderi de grindină de mici și medii dimensiuni. Respectați recomandările! Amânați […]

Citește mai mult...

Astăzi, la Bascov, spectacol dedicat iei

Luni, 22 iunie 2026, ora 18:00, locuitorii comunei Bascov, și nu doar ei, sunt așteptați în sala de spectacole a Casei de Cultură a Comunei Bascov, pentru un spectacol inedit! În cadrul spectacolului „Ziua Iei. Expoziție Port Popular”, le puteți admira pe cursantele noului atelier de Modelling, de anul acesta! Intrarea este liberă. „Abia șteptăm […]

Citește mai mult...