Dezinsecție reprogramată la Pitești

Acțiunea de dezinsecție, programată în data de 29 august, în Pitești, se reprogramează pentru noaptea de 31 august spre 1 septembrie!

china lesbian sex toys custom baseball jersey best nfl jerseys cheap lace front wigs best sex toys wig shop nike air max 97 mens adidas yeezy boost 700 adidas outlet online nfl shop coupon code nike air jordan 6 nfl dallas cowboys nfl fan shop best female sex toy nike air jordan sale

 

Primăria Municipiului Pitești informează că, din cauza condițiilor meteorologice nefavorabile, noua etapă a acțiunii de dezinsecție va fi reprogramată.
Astfel, joi, 31 august, de la ora 22:00, până vineri, 1 septembrie, la ora 05:00, vor fi executate, în Pitești, servicii de dezinsecție pentru combaterea populațiilor de insecte vectoare de maladii transmisibile și generatoare de disconfort (insecte zburătoare și târâtoare: căpușe, țânțari, muște etc).
Vor fi utilizate două tunuri de pulverizare vapori de substanță pentru dezinsecție, cu o rază de acțiune de până la 50 m, destinate acoperirii zonelor cu arbori și spații verzi, precum parcurile, străzile și aleile din jurul clădirilor. Echipele vor asigura trecerea prin toate zonele orașului, inclusiv străduțele adiacente, parcările și parcurile din cartiere, cuprinzând o arie cât mai largă pentru o eficiență crescută a întregului demers.
Stropirile vor fi efectuate de Serviciul Public de Exploatare a Patrimoniului Municipiului Pitești, care va folosi pentru dezinsecție substanța CYPERTOX FORTE. Produsul este avizat de Ministerul Sănătății – Comisia Națională a Produselor Biocide, face parte din grupa 3, tip 18 și se regăsește în Registrul național al produselor biocide avizate pentru profilaxia sanitar umană.
În cazul în care vremea nu va permite, din nou, efectuarea etapei, aceasta va fi reprogramată, cu informarea, în prealabil, a populației.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Funcții importante pentru Argeș în noua conducere a OFSD

Ieri au fost alese noile structuri de conducere ale Organizației Femeilor Social Democrate, iar județul Argeș este reprezentat în noua echipă prin două nume importante. Simona Bucura-Oprescu a fost aleasă președinta Organizației Naționale a Femeilor Social Democrate, în urma votului exprimat de delegatele participante la Conferința Națională OFSD. Totodată, Ioana Făcăleață, prim-vicepreședinta OFSD Argeș, a […]

Citește mai mult...

Mesajul primarului orașului Mioveni, Aurel Costache, cu ocazia Zilei Orașului

Aseară, de pe scena amplasată în Centrul Civic, cu prilejul Zilelor Orașului Mioveni 2026, primarul orașului Mioveni, Aurel Costache, a transmis un mesaj cu ocazia împlinirii a 541 de ani de la prima atestare documentară a localității. „Ziua Orașului Mioveni este despre oameni, despre comunitate și despre tot ceea ce am construit împreună de-a lungul […]

Citește mai mult...

10 ani de parteneriat și prietenie între Mioveni și Măgdăcești

În cadrul Zilelor Orașului Mioveni 2026, astăzi, la sediul Primăriei Orașului Mioveni, a avut loc ședința festivă comună a Consiliului Local Mioveni și a reprezentanților Consiliului Local Măgdăcești din Republica Moldova, un moment deosebit, cu puternică încărcătură simbolică. Evenimentul a marcat împlinirea a 10 ani de la semnarea acordului de colaborare dintre cele două localități, […]

Citește mai mult...