Lucrețiu Tudor: „Ne preocupă infrastructura sportivă și cum cheltuim banii municipiului Pitești”

Cu ocazia Galei Sportive CSM Pitești au fost premiați cei mai buni sportivi și antrenori ai anului din Pitești.

Au fost răsplătite cu acest prilej performanțele obținute în anul 2022 de către sportivi și antrenori.
„Felicitări Cătălin Popa, director al CSM. Ești un exemplu pentru tânăra generație pentru tot ce faci în sportul românesc. Mă bucur că am fost coleg de generație cu tine la școala de arbitraj. Vreau să spun că noi, Primăria Pitești, susținem atât fotbalul, cât și baschetul, cât și voleiul la un nivel foarte ridicat, cu rezultate destul de bune. Pe lângă tot ceea ce încercăm să facem pentru sportul argeșean și piteștean, încercăm să facem cu bani cât mai puțini de la bugetul local și să atragem cât mai multe fonduri nerambursabile pentru infrastructura sportivă. Pentru construirea noului stadion Nicolae Dobrin cofinanțarea municipiului Pitești este de doar sub 2% din 100 de milioane de euro! Finanțarea va fi asigurată de la CNI. Și pentru stadionul de atletism ne preocupă infrastructura sportivă și cum cheltuim banii municipiului Pitești. Felicit toți sportivii clubului, pe managerul Cătălin Popa și să vă urez mult succes în continuare.”, a spus city-managerul Lucrețiu Tudor.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Felicitare – Constantin Iatagan, primarul comunei Șuici

Dragi cetățeni, de Sf. Petru și Pavel, vă doresc multă sănătate, bucurii, împliniri și prosperitate! Să aveți parte de lumină și pace în suflet! La mulți ani! Constantin Iatagan, primarul comunei Șuici

Citește mai mult...

Felicitare- Ion Gîrleanu, primarul comunei Bogați

Cele mai calde gânduri şi urări de sănătate, fericire, bucurii şi împliniri. Să fiți sănătoși și fericiți în fiecare moment al vieţii voastre. La mulţi ani,tuturor cetățenilor comunei ce poartă numele Sfintii Petru și Pavel! Ion Gârleanu,primarul comunei Bogaţi

Citește mai mult...

Felicitare – Emilian Ciolan, primar Dârmănești

Consiliul Local și Primăria Dârmănești, urează cele mai calde gânduri şi urări de sănătate, fericire, bucurii şi împliniri tuturor cetățenilor comunei ce poartă numele Sfinților Petru și Pavel! La mulți ani! Emilian Ciolan, primar Dârmănești

Citește mai mult...